Welkom bij de proeflessen van

Actief Leren Lezen Groep 3

Hoe werkt het?

Wat leuk dat je Actief Leren Lezen gaat uitproberen in groep 3!

Op deze pagina vind je alles wat je nodig hebt om onze methode een week uit te proberen. Het ideale moment om deze proeflessen uit te proberen is direct na de zomervakantie.

  • Voor de eerste twee lessen video's waarin juf Geja les geeft. Zo krijgen de leerlingen een goede start en kun je als leerkracht ook eerst meekijken hoe de leesles eruit ziet.

  • Per onderdeel van de methode een uitgebreide handleiding met alle materialen voor de leerkracht en een bestand om de materialen voor de leerlingen te printen.

  • Lees de handleiding vooraf goed door en bekijk ook de video’s vooraf al een keer. Dan is helemaal duidelijk wat je als leerkracht aan voorbereiding en tijdens de les moet doen.

  • We bieden hier een suggestie hoe het weekrooster ingevuld zou kunnen worden met alle materialen uit deze proeflessenset. Dit rooster kun je zelf als leerkracht aanpassen aan de behoeftes van jouw groep.

Planning

Is onderstaande schema niet leesbaar? Of wil je het schema printen? Download het via onderstaande button.

Technisch lezen APP
Woordenschat Spelling Voorlezen
(dagelijks minimaal 20-30 minuten)
Maandag Les 1
(videolessen lesmoment 1 t/m 6)
Les 1 Les 1
Verkennen woordplaat ‘kriebelbeestjes’ (videoles)
Les 1.1
Lezend meisje
Dinsdag Les 2
(videolessen lesmoment 1 t/m 6)
Les 1 en 2 Les 2
Vervolg ‘kriebelbeestjes’(videoles)
Les 1.2
Lezend meisje
Woensdag Les 3 Les 1, 2 en 3 Les 3
Vervolg ‘kriebelbeestjes’ (videoles) aangevuld met actieve werkvorm uit het actieve werkvormen boekje woordenschat
Les 1.3
Lezend meisje
Donderdag Les 4 Les 1, 2, 3 en 4 Actieve werkvorm uit het actieve werkvormen boekje woordenschat Les 1.4
Lezend meisje
Vrijdag Les 18
(begrijpend lezen)
Les 18 Actieve werkvorm uit het actieve werkvormen boekje woordenschat Les 1.5
Lezend meisje

Materialen en handleidingen

De proeflessenserie van groep 3 bestaat uit 4 modules: Technisch lezen, Begrijpend lezen, Spelling en Woordenschat. Alles wat je nodig hebt voor de proeflessen kan je vinden in de documenten die hieronder te downloaden zijn.

Technisch lezen & Begrijpend lezen

Proeflessen

Via onderstaande button download je het complete document met alles wat je nodig hebt voor technisch en begrijpend lezen in de klas. Hierin vind je informatie, handleidingen, lessen uit lesboeken, opdrachten voor alle leerlingen, risicolezers of sterke lezers.

Om te printen

Enkele onderdelen uit het complete document zijn handig om te printen, zoals de materialen voor de leerlingen. Via onderstaande button kan je deze onderdelen los downloaden. Zo maken we het printen makkelijker!


Spelling

Proeflessen

Via onderstaande button download je het complete document met alles wat je nodig hebt voor Spelling in de klas. Hierin vind je handleidingen, lessen uit lesboeken, opdrachten voor alle leerlingen, risicolezers of sterke lezers.

Om te printen

Enkele onderdelen uit het complete document zijn handig om te printen, zoals de materialen voor de leerlingen. Via onderstaande button kan je deze onderdelen los downloaden. Zo maken we het printen makkelijker!


Woordenschat

Proeflessen

Via onderstaande button download je het complete document met alles wat je nodig hebt voor Spelling in de klas. Hierin vind je handleidingen, lessen uit lesboeken, opdrachten voor alle leerlingen, risicolezers of sterke lezers.

Om te printen

Enkele onderdelen uit het complete document zijn handig om te printen, zoals de materialen voor de leerlingen. Via onderstaande button kan je deze onderdelen los downloaden. Zo maken we het printen makkelijker!

Video's van de eerste twee lessen

Hieronder vind je de video's waarin juf Geja een les geeft. De video's kan je afspelen in de klas. In het complete bestand van Technisch en Begrijpend lezen vind je uitleg over de lessen. Het bestand is hierboven te downloaden.

Zet de video op pauze wanneer de pauzeknop verschijnt. Je hebt hiervoor tien seconden voordat de video weer verder gaat. Zijn je leerlingen klaar met de opdracht? Dan speel je de video weer verder af.

Les 1

Hieronder vind je de video's van les 1 waarin juf Geja een les geeft.

Les 1 - Lesmoment 1

In deze video geeft Juf Geja het eerste lesmoment van les 1.

Les 1 - Lesmoment 2

In deze video geeft Juf Geja het tweede lesmoment van les 1.

Les 1 - Lesmoment 3

In deze video geeft Juf Geja het derde lesmoment van les 1.

Les 1 - Lesmoment 4

In deze video geeft Juf Geja het vierde lesmoment van les 1.

Les 1 - Lesmoment 5

In deze video geeft Juf Geja het vijfde lesmoment van les 1.

Les 1 - Lesmoment 6

In deze video geeft Juf Geja het zesde lesmoment van les 1.


Les 2

Hieronder vind je de video's van les 2 waarin juf Geja een les geeft.

Les 2 - Lesmoment 1

In deze video geeft Juf Geja het eerste lesmoment van les 2.

Les 2 - Lesmoment 2

In deze video geeft Juf Geja het tweede lesmoment van les 2.

Les 2 - Lesmoment 3

In deze video geeft Juf Geja het derde lesmoment van les 2.

Les 2 - Lesmoment 4

In deze video geeft Juf Geja het vierde lesmoment van les 2.

Les 2 - Lesmoment 5

In deze video geeft Juf Geja het vijfde lesmoment van les 2.

Les 2 - Lesmoment 6

Van dit lesmoment is geen filmpje gemaakt omdat dit hetzelfde is als bij lesmoment 6 van les 1. Tijdens dit moment kun je als leerkracht met de sterke lezers aan de slag gaan

met het verrijkingspakket. De materialen hiervoor zijn te vinden via de downloadlink op deze pagina.


Woordenschat

Les 1

In deze video geeft Juf Helen een Woordenschatles.

Les 2

In deze video geeft Juf Helen een Woordenschatles.

Les 3

In deze video geeft Juf Helen een Woordenschatles.

Nog vragen of wil je graag de materialen voor groep 3 bestellen?

Wil je Actief Leren Lezen groep 3 bestellen? Of heb je nog vragen? Neem dan contact op met jouw leesspecialist of laat dan hieronder jouw gegevens achter. Annemiek van accountmanagement neemt zo snel mogelijk contact met je op.

HELPDESK & CONTACT

Maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur

Tel: 030 – 743 10 66 info@actieflerenlezen.nl

Kluitman Educatief B.V.

Bezoekadres:

Driebergseweg 2

3708 JB Zeist

030 – 743 10 66

SOCIAL MEDIA

Instagram facebook linkedin youtube Pinterest

© 2025 Actief Leren Lezen