Daltonweek: Invulverhaal en Samenleesverhaal

Voor onze Dalton-themaweek hebben we weer leuke opdrachtjes gemaakt. Vandaag plaatsen we dit leuke invulverhaal, gebaseerd op de uitgangspunten samenwerking, vrijheid en verantwoordelijkheid, effectiviteit, zelfstandigheid en reflectie.

Invulverhaal

Deze opdracht is in principe ontwikkeld voor groep 5. De tekst is op het technisch leesniveau van midden groep 4, zodat ook leerlingen met een minder sterke technische leesvaardigheid mee kunnen doen. Het verhaal is daarmee ook ideaal voor combinatiegroepen. Na het gezamenlijk invullen van het verhaal, is er een moment om zelfstandig terug te kijken via een korte schriftelijke opdracht. Hoe het precies werkt, lees je in het document.

Samenleesverhaal

In dit document vind je een verhaal dat 4 leerlingen samen kunnen lezen. De rollen zijn geschreven op verschillende technisch leesniveaus, van begin groep 3 tot midden groep 4. Ideaal dus voor combinatiegroepen of voor groepen waarin veel verschillende leesniveaus bestaan. De leerlingen kunnen het verhaal ook oefenen en opvoeren als een toneelstukje. Meer informatie is te vinden in het document.

Ja, ik ontvang graag de opdrachten

Op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen? Meld je aan voor onze nieuwsbrief!

HELPDESK & CONTACT

Maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur

Tel: 030 – 743 10 66 info@actieflerenlezen.nl

Kluitman Educatief B.V.

Bezoekadres:

Driebergseweg 2

3708 JB Zeist

030 – 743 10 66

SOCIAL MEDIA

Instagram facebook linkedin youtube Pinterest

© 2025 Actief Leren Lezen